Üdvözöljük körünkben Baán László urat, a becsületrend legújabb kitüntetettjét!

2017. szeptember 27-én került sor Baán László úr, a Szépművészeti Múzeum és Nemzeti Galéria főigazgatójának kitüntetésére a nagykövetségi rezidencián.

A francia Becsületrend lovagi fokozatát a Francia Köztársaság Elnökének felhatalmazása alapján Eric Fournier nagykövet úr adta át. Nagykövet úr a kitüntetés átadásakor kiemelte Főigazgató úr személyes érdemeit a magyar-francia művészeti kapcsolatok elmélyítésében, a két ország közötti múzeumi együttműködés elősegítésében és a muzeológia egyetemes területének támogatásában elért eredményeiben.

Az eseményen részt vett François Loeuillet tábornok úr, a párizsi Becsületrend Kitüntetettjei Társaságának nemzetközi koordinátora, valamint a Becsületrend és Nemzeti Érdemrend Magyar Kitüntetettjei Egyesülete vezetőségének néhány tagja is.

Egyesületünk nevében gratulálunk Baán László főigazgató úrnak, és bízunk abban, hogy hamarosan Egyesületünk tagjai sorában köszönthetjük.

Budapest, szeptember 30.

Balról jobbra: Boros István elnök, Baán László főigazgató, Eric Fournier nagykövet