André Hallier dandártábornok fiának és unokáinak magyarországi látogatása

Május 23-án a Lycée Français de Budapest szervezésében, egyesületünk és a Souvenir Français közreműködésével emléktáblát avatott Mme Claire Legras, Franciaország budapesti nagykövete és M. Laurent Hallier az 1943-44 között francia hadifogolyként Magyarországra menekült és itt menedéket talált francia katonák emlékére (az elhangzott előadás képanyagát megtekinthetik itt). M. Laurent Hallier-t, az akkor Magyarországon szolgálatot teljesítő katonai attasé, M. André Hallier fiát gyermekei is elkísérték az ünnepségre. Az eseményt tagtársunk, a Lycée szülői munkaközösségének elnöke, Jean-Claude Fedou és a Lycée igazgatója, Mme. Corinne Gacel szervezték. Dr. Müller Viktória, az egyesületünk kezdeményezésére kialakított balatonboglári emlékhely kurátora tartott előadást a menekültek emlékére a Lycée és a sárbogárdi Petőfi Sándor Gimnázium ez alkalomból a Lycée-be látogató diákjai számára. Mészáros Miklós tagtársunk, Balatonboglár polgármestere is megtisztelte az eseményt.

Május 24-én a követségi rezidencián tartottuk – nagykövet asszony meghívására – konferenciánkat, melyen Laurent Hallier és Dr. Csernus Sándor tagtársunk részvételével dr. Müller Viktória vezetett kerekasztal-beszélgetést André Hallier dandártábornok fiának akkori személyes budapesti emlékeiről és édesapja szerepéről. Az esemény során búcsúztunk el Claire Legras nagykövet asszonytól, aki a hónap végén távozik posztjáról, megköszönve egyesületünk és a Souvenir Français magyarországi megbízottja részére az elmúlt két évben nyújtott rengeteg segítséget és támogatást. További munkájához sok sikert kívánunk!